Главная » 2014 » Червень » 19 » Літературознавчий екскурс "Поділля Анни Ахматової"
15:07
Літературознавчий екскурс "Поділля Анни Ахматової"

            На долю Анни Ахматової у російській літературі випала особлива місія. Вустами Ахматової заговорила, розправивши могутні крила, російська жіноча поезія. Видатні сучасниці поетеси зазначали, що у своїй творчості вона дала "цілу книгу жіночій душі", висловила головні її суперечності, "яким стільки років не було виходу..." Блок з великою повагою вирізняв її на тлі багатої творчими особистостями "Срібної доби". Він і книжки свої надписував їй як рівний - рівній: "Блок - Ахматовій". Друга заслуга цієї поетеси полягала в тому, що, пройшовши через усі катаклізми російської історії перших двох третин XX ст. - дві світові війни, революції, страшні ексцеси радянської влади від часів її встановлення до хрущовської "відлиги", - переживши загибель блискучого покоління творчої інтелігенції "Срібної доби", Ахматова завершила цілу епоху російської культури, стала хранителькою її найкращих традицій і передала трагічний досвід свого покоління поетам 60-80-х років. Вона була одним із тих майстрів слова, які не дали бур'янові соцреалістичної літератури заполонити ниву російської словесності. 

       Анна Ахматова приїздила до родичів на Поділля, гостювала в селі Слобідка-Шелехівська (нині Деражнянського району) у тітки Анни Еразмівни Вакар. Написала тут декілька віршів. 

            

       До 125-ї річниці від дня народження російської поетеси, яке випадає на 23 червня, у ВіньковецькійЦРБ відбувся літературознавчий екскурс "Поділля Анни Ахматової". Про творчість поетеси та про її перебування у Слобідці-Шелехівській розповіла бібліотекар Ш.Юськова. Читцями поезій Анни Ахматової були Л.Баранюк та С.Кушнір .

Просмотров: 283 | Добавил: VCRB | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar