Главная » 2013 » Грудень » 9 » Подорож-екскурс «Твоє право, твій обов’язок»
10:12
Подорож-екскурс «Твоє право, твій обов’язок»
      9 грудня працівники Віньковецької ЦРБ провели подорож-екскурс «Твоє право, твій обов’язок», приурочений до Міжнародного дня прав людини в Україні.
       Міжнародний День прав людини відзначається 10 грудня і пов`язаний із датою ухвалення ООН Загальної декларації прав людини – одного із основних джерел права в галузі прав людини, якій містить каталог основних гарантій та свобод.
       Декларація прав людини проголошує права особистості, рівність усіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та ін. Право належить до соціальних норм, тобто до норм, що регулюють відносини між людьми та їх організаціями. Усі соціальні норми залежно від їх ролі й місця в системі соціального регулювання поділяються на правові, моральні, релігійні, корпоративні, політичні норми, естетичні, звичаї та традиції.
       Моральні норми вказують на принципи поведінки, мають ідейне обґрунтування в ідеалах справедливості та несправедливості, добра і зла, честі, совісті, обов'язку і забезпечуються певним духовним впливом, громадською оцінкою у формі схвалення або осуду. Головне в моралі це уявлення про добро і зло. Моральним є те, що приносить добро людям, і навпаки – дії, які тягнуть за собою зло – аморальні.  


       Саме про права людини в сфері взаємодоповнення права та моралі йшлося в інформаційному огляді С.Кушнір, провідного бібліотекаря відділу обслуговування.

Просмотров: 204 | Добавил: VCRB | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar