5 травня педагоги-організатори шкіл району, учасники навчань із ІТ-грамотності, стали учасниками тетралізованої книжкової виставки «Перемога в серцях поколінь», що відбулась у читальній залі ЦРБ.
Історія людства, яка сягає глибиною в багато тисячоліть, неодноразово була свідком кривавих збройних конфліктів і воєн, в результаті яких гинули цивілізації, зникали могутні держави, йшли з життя мільйони людей. Не стало винятком й ХХ століття. Страшний слід в пам’яті людства залишила Друга світова війна 1939-1945 рр.
Війна – це горе, сльози. Вона постукалася в кожний дім, принесла біду: матері втратили своїх синів, дружини – чоловіків, діти залишилися без батьків. Тисячі людей пройшли крізь горно війни, зазнали жахливі муки, але вони вистояли і перемогли. Перемогли в найважчій з усіх війн, перенесених дотепер людством. І живі ще ті люди, що у найтяжких боях відстоювали Вітчизну. Війна в їхній пам'яті живе, як найстрашніший гіркий спогад. Але вона ж і нагадує їм про стійкість, мужність, нездоланність духу, дружбу і вірність.
Про ті трагічні події сучасники дізнаються із спогадів, мемуарів, документальних та художніх фільмів, книг.
Переглянути книжкову виставку – це цікаво, а побачити театралізований уривок з книги, яка стоїть на виставці – це вдвічі цікавіше. Тож бібліотекарі запропонували театралізовану книжкову виставку-інсталяцію присвячену історії Другої світової війни «Перемога в серцях поколінь».
Учасники побачили театралізацію оповідань Олександра Довженка «Мати», Остапа Вишні «Зенітка», поезій Володимира Булаєнка, роману «Крадійка книжок» сучасного австралійського письменника Маркуса Зузака у виконанні працівників бібліотеки Г.Слишинської, Л.Матковської, Ш.Юськової та учениці Віньковецького НВК В.Жук. Така форма роботи посилює вплив на емоційне сприйняття користувачами представлених на виставці книг.
 |