Перша згадка про бібліотеку у Віньківцях датується 1921 роком. В той час велика увага приділялася боротьбі з неписьменністю. У селищі було створено 2 пункти лікнепу, а через два роки їх було вже 4. Плідну роботу проводили сільбуд, хата-читальня, бібліотека.

   В 30-і роки бібліотека знаходилась у невеличкому приміщенні, на місці нинішнього відділення зв’язку. Працювала в ній Хоменко Валентина, а пізніше Поліщук Галина.

  Після Великої Вітчизняної війни довелось заново організовувати бібліотеку, формувати книжковий  фонд.

  В квітні місяці 1949 року при будинку культури було відкрито районну бібліотеку. Книжковий фонд нараховував дві тисячі примірників книг. Це були книги для дорослих і дітей. Очолила бібліотеку     Шкляр Поліна Євсеївна 1918 року народження, єврейка, освіта середня спеціальна, на бібліотечній роботі з 25 квітня 1949 року.

 Колегами П.Є.Шкляр були Антонюк Софія Василівна та Якименко Лариса Федорівна.

  Жителі селища також користувалися книгами інваліда Великої Вітчизняної війни Круцько, який мав власну бібліотеку і був громадським бібліотекарем.

 30 грудня 1962 року район було ліквідовано, а його територія за винятком Женишковецької сільської ради, була передана до складу Ярмолинецького району. В 1965 році, коли знову утворили Деражнянський і Новоушицький район, територія району була розділена на три частини, віднесених до Деражнянського, Новоушицького і Ярмолинецького району. В цей період селище Віньківці занепало, адже на його розвиток зовсім не виділялося коштів.   

8 грудня 1966 року указом Президії Ради УРСР знову було утворено Віньковецький район. На посаду завідуючої районної бібліотеки  для дорослих затверджено  Кайзер Цезарію Францівну, а з 1977 року після централізації бібліотеки району її переведено на посаду директора централізованої бібліотечної системи (ЦБС).

Помічниками в роботі Ц.Ф. Кайзер була Табінська Антоніна Станіславівна, яка працювала методистом централізованої бібліотечної системи, Сєрікова Зінаїда Дем´янівна, яка очолювала відділ комплектування та обробки літератури. 

В бібліотеці працювало 14 працівників, з них 6 з вищою освітою, 8 із середньо спеціальною. Фонд бібліотеки становив 42829 примірників, щорічно бібліотекою обслуговувалося понад 2200 читачів.

В такому складі колектив працював до 1993 року, коли, через складне соціально-економічне становище в  країні після розпаду Радянського Союзу було скорочено штат працівників ЦРБ (трудовий колектив зменшився на 5 чоловік).

З 1996 року колектив Віньковецької ЦБС, в структуру якої входили центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека, 29 сільських бібліотек-філій очолила Нетреба Людмила Мойсеївна.