Пропонуємо Вашій увазі нові надходження з краєзнавства до бібліотечного фонду Віньковецької ЦРБ
у 2020 році
 
 
 
     Бакалець О. А. Скарби Барської землі Поділля XIV-XVIII століть = Skarby Barska ziemla Podola XIV-XVIII w.: іст.-нумізмат. дослідж. / О. А. Бакалець. - Вінниця: Рогальська І. О., 2017. - 127 с.: кольор. іл. - Бібліогр.: с. 98-113.
   
    У науковому виданні широко представлені монетні знахідки XIV-XVIII ст., виявлені на теренах колишнього Ровського і Барського староства та інших земель Поділля в середині XIX – на початку XXI ст., дано їх детальний опис. На основі історичного та фактичного матеріалу з 63 монетних скарбів, з яких 43 вводяться автором вперше в науковій обіг, розкриті особливості грошового обігу та лічба монет на території Барського староства, яке перебувало в складі Великого князівства Литовського, Польського королівства, Гетьманщини та Речі Посполитої, показано можливості нумізматики як джерела для вивчення актуальних питань середньовічної регіональної історії, грошового обігу і торгівельних зв’язків. Книга ілюстрована монетами, виявленими у фондах Вінницького і Хмельницького обласних краєзнавчих музеїв, Барського, Деражнянського, Віньковецького районних історичних музеїв, а також із місцевих приватних нумізматичних колекцій.
     Книга адресована історикам, краєзнавцям, працівникам музеїв, колекціонерам, усім хто цікавиться середньовічною та новою історією і нумізматикою.
     Віньковеччина:  історія, культура, духовність: матеріали наукової історико-краєзнавчої конференції 15-16 листопада 2019 р./ редкол.: Л.В. Баженов (голова), П.І. Староста (співголова), В.В. Войтович (відп. секретар) та ін. - Хмельницький: Видавець ФОП Цюпак А.А., 2019- 294 с.

    Збірник містить доповіді у формі статей, виголошені під час роботи наукової історико-краєзнавчої конференції "Віньковеччина: історія, культура, духовність”, які відображають різні аспекти минулого і сьогодення життя краю, топонімічні описи населених пунктів, про відомих постатей краю.
     Видання може стати настільною книжкою вчителів та учнів, бібліотечних маківників краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією Віньковеччини.
     Горбатюк В. 
Вигнані з Раю: докуметальний роман / В. Горбатюк. - Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2019. - 184 с., кол. вкл.


    Новий художньо-документальний роман відомого подільського прозаїка Василя Горбатюка охоплює події від XIX століття до нашого часу. В основу твору лягла історія сім’ї знищеного комуністичним режимом Броніслава Бжевського. На документальній основі розповідається про репресії проти польського та українського населення села Гнатівці на Поділлі та в Україні загалом у ході чекістської операції проти так званої ПОВ.
    Роман має своєрідну мозаїчну будову, яка дає можливість відстежувати розвиток подій у кількох часових вимірах.
     Грищук Б.
«Чи я сторож брата свого?»: вибрані твори / Б. Грищук. - Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2019. - 512 с.


    Така размаїтість жанрів, здавалося б, випадає радше колективу авторів, а не одній особі. А тим часом жанрове різноманіття властиве саме одній людині - письменникові Броніславу Грищуку, своєрідному об’єднувачу не лише різних видів мистецьких творів, а й давніх і сьогочасних епох, починаючи від античності (трагікомедія «Нерон»), і кінчаючи нашою добою. Якщо до цього додати міцно скроєні характери історичних персонажів,що ними густо населені твори, якщо пам’ятати, що автор добре знає матеріал, опираючись на документи таких знавців старовини, як давньоримські вчені Плутарх, Свєтоній, Таціт, якщо взяти до уваги той факт, що Б. Грищук має неабияке почуття етичної та естетичної міри, почуття гумору, врешті-решт, якщо, якщо, якщо... То ця книжка саме для вас, дорогий читачу
     Грошко В. М.
"Танець Шиви": поезії/ В. Грошко.- Хмельницький: Видавець ФОП Цюпак А. А., 2019. -132 с.


    Метафоричне, езотеричне і публіцистичне бачення автора минулого, дійсності і свого місця у ній, адресовані широкому колу читачів в надії на їх розуміння і сприйняття.
    Єкимова І. М. Намалюй мене у казці: вірші / І. М. Єкімова. - Кам'янець-Подільський: Оіюм, 2009. - 127 с.

    До першої поетичної збірки Інни Єкимової увійшли вірші, написані у 1991-2009 рр., які об'єднані любов'ю до України, рідного Подільського краю, своїх близьких.
   Лукіянчук В. Ф. Листопада кривавого слід: книга пам'яті / авт.-упоряд. В. Ф. Лукіянчук. – Кам'янець-Подільський: Медобори-2006, 2015. – 448 с.
    
     Книга «Листопада кривавого слід» розповідає про учасників Революції гідності та Антитерористичної операції. До неї увійшли спогади родичів, близьких, друзів, побратимів. За словами автора ця книжка –нагадування про те, якою ціною Україна здобуває свободу та новий шанс стати справжньою європейською державою. Видання створене, аби пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні та Антитерористичної операції назавжди залишилася в серцях українців.
     У книзі вміщено понад 300 світлин – перебіг подій з листопада 2013 року по лютий 2014 року, як у Києві так і в Хмельницькій області та участь Хмельниччини в воєнних діях на сході України. Розміщені також фото і списки Небесної сотні та місцевих жителів, загиблих в зоні АТО.
     Мазур Н. 
Стакато дощу: збірка пісень / вірші: Наталя Мазур; музика: Олесь Коляда - Хмельницький: ФОП Цю пак А. А., 2019. — 68 с.


    До збірника пісень "Стакато дощу" увійшли пісні композитора Олеся Коляди на вірші поетеси Наталі Мазур.
   У збірці п'ять розділів: патріотичні пісні, пісні в народному стилі, ліричні романси, пісні у стилі шансон, жіночі ліричні пісні.
    Видання адресоване музичним керівникам, студентам мистецьких навчальних закладів, співакам та шанувальникам сучасної пісні.
      Матеріали XV Подільської наукової історико-краєзнавчої конференції (17-18 листопада 2017 року) / НАН України, Ін-т історії України, Кам'янець-Подільський нац. ун-т ім. Івана Огієнка, Хмельн. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України; співголова С.А.Копилов, О.П.Реєнт; відп. ред. Л.В.Баженов; редкол. С.Е.Баженова, С.Д.Гальчак, О.М.Завальнюк. – Кам'янець-Подільський: Сисин О. В.: Абетка, 2017. – 532 с.

    Збірник матеріалів ювілейної XV Подільської наукової історико-краєзнавчої конференції, яка відбулася 17-18 листопада 2017 р. у Кам'янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка на базі Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при цьому ж вищі, містить доповіді та повідомлення, присвячені ювілеям: 100-річчю Української революції 1917–1921 рр, 100-річчю заснування Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, а також з проблем історіографії та джерелознавства, археології, середньовічної, нової та новітньої історії та культури, визначних постатей Поділля.
    Розрахований на науковців, краєзнавців, освітян й усіх тих, хто причетний до поділлєзнавства та історичного краєзнавства.
     Окрилені Словом:  альманах / упоряд. Л.Кур'ян та ін. - Кам’янець-Подільський: Видавець ПП Зволейко Д.Г., 2018.- 128 с., іл.

    Ця книга - більше, ніж збірка поезій. Це - віршована доля людей різних за професіями, національністю, уподобаннями; історія їхнього життя, але життя не плоті, а духу, історія духовного зростання, постійного самовдосконалення та пошуків.
    Книга присвячена 20-річчю творчого клубу "Ліра".
      Освіта і культура Поділля в добу Директорії (грудень 1918-1921 рр.) : зб. матеріалів Всеукр. наук., іст.-краєзнавч. конф. (м. Хмельницький, 15 листопада 2018 р.) / редкол.: Л.В. Баженов (голова) та ін. - Хмельницький: ХНУ, 2018. -226 с. (укр., рос., англ.).

    Збірник містить доповіді та повідомлення, присвячені сторіччю Української Революції (1917-1921 РР.) та сторіччю встановлення влади Директорії, зокрема її Кам’янецькому пеперіоду, а також проблемам історіографії, культури, освіти, духовності, економіки та інших аспектів розвитку краю.
    Для науковців, краєзнавців, освітян і тих, хто цікавиться питаннями історичного краєзнавства та історією Поділля.
      Поліщук Н.В.
Час квітів: вірші з історіями / Н.Поліщук. - Хмельницький: Цюпак А.А., 2018. - 168 

    Це друга збірка поезії Наталіі Поліщук, яку вона прикрасила квітами, що стали лейтмотивом збірки, проливають світло на її розуміння. У Наталії Поліщук квіткові образи-символи - це ідеали прекрасного, втілення життя і смерті, кохання і ненависті, тендітності і жорстокості. Вони виступають не тільки, як живі фарби для змалювання красивого пейзажу, а і як відображення внутрішньої суті речей, станів тощо. Водночас «Час квітів» - це поезія і щоденник, поезія і проза, цілісна, вражаюча лірична сповідь. Поетеса навстіж відкриває двері у свою творчу майстерню, розповідає про те, що зазвичай приховане від читача, описує творчий процес, зізнається як і коли народжувалися вірші, що надихало. 
     Старостіна С. Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв АТО та ООС Хмельниччини. Ч.2 / С.Старостіна. - Хмельницький, Видавець ФОП Цюпак А.А., 2016. - 180 с.

    Книга написана із розповідей та спогадів рідних загиблих, бойових побратимів, друзів. У ній використані матеріали із офіційних сайтів райдержадміністрацій Хмельницької області, а також публікацій районних і обласних газет краю. Наш святий обов'язок перед загиблими у боротьбі за незалежність, волю і свободу рідної землі - зберегти пам'ять, примножити її і передати у спадок наступним поколінням.
    Герої не вмирають, їх подвиг вічно житиме у нашій пам'яті і серцях, вони увійшли у безсмертя.
     Сумишин М.
Відблиски пекла: повісті, новели \ М.Сумишин. - Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2019. - 288 с.

    Чорний морок над Україною, морок війни. Смертельні його пасма напливають зі сходу й розсівають по наших споконвік мирних людях смуток та розпуку. Втрачаємо найкращих, у маєві траурних прапорів прощаємось із цвітом нації. Ось і Славця... На долю цієї тендітної, доброчинної людини випало найжахливіше, найнестерпніше випробування... Слід війни - то невичерпне горе тисяч матерів, дружин, то кривава борозна через живе тіло Вітчизни.
  У циклі творів, що увійшли до цієї книги, письменник яскравими художніми засобами висвітлює горезвісні наслідки новітнього, так званого гібридного вторгнення сучасних чингізханівців в Україну.
/* Основной блок карусели */ #carousel1 { width:425px; height:250px; position: relative; border: 3px solid #cccccc; background-repeat: no-repeat; overflow:scroll; margin: 10px auto; } /* Внутренний блок */ #innerCarousel { position: absolute; width: 100%; height: 100%; display: block; } #carousel1 img { border: none; } #buttonLeft { width: 30px; height: 14px; background-image: url('http://vinkivci-crb.at.ua/carousel/right.png'); background-repeat: no-repeat; position: absolute; bottom: 5px; right: 5px; cursor: pointer; } #buttonRight { width: 30px; height: 14px; background-image: url('http://vinkivci-crb.at.ua/carousel/left.png'); background-repeat: no-repeat; position: absolute; bottom: 5px; right: 35px; cursor: pointer; } /*** Колонки ***/ .column { -webkit-columns: 200px 2; -moz-columns: 200px 3; column: 200px 3; -webkit-column-gap: 30px; -moz-column-gap: 30px; column-gap: 30px; -webkit-column-rule: 1px solid #ccc; -moz-column-rule: 1px solid #ccc; column-rule: 1px solid #ccc; padding: 0 0 0 30px; /* Отступы текста */ } /*** Всплывающая подсказка ***/ .photo { display: inline-block; /* Строчно-блочный элемент */ position: relative; /* Относительное позиционирование */ } .photo:hover::after { content: attr(data-title); /* Выводим текст */ position: absolute; /* Абсолютное позиционирование */ left: 20%; top: 30%; /* Положение подсказки */ z-index: 1; /* Отображаем подсказку поверх других элементов */ background: rgba(255,255,230,0.9); /* Полупрозрачный цвет фона */ font-family: Arial, sans-serif; /* Гарнитура шрифта */ font-size: 11px; /* Размер текста подсказки */ padding: 5px 10px; /* Поля */ border: 1px solid #333; /* Параметры рамки */ }