Діяльність Пункту європейської інформації (ПЄІ) на базі Віньковецької центральної районної бібліотеки. 

     Одним із пріоритетних напрямків стратегічного розвитку України є інтеграція нашої держави до Європейського співтовариства. 
     На виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 рр., розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 7 листопада 2008р. № 575/2008 р. «Про затвердження плану заходів щодо виконання державних програм з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в області на період 2008-2011 роки» та відповідних наказів управління культури і туризму облдержадміністрації, розпоряджень голови Віньковецької районної державної адміністрації на базі Віньковецької центральної районної бібліотеки було створено Пункт європейської інформації (ПЄІ)

Основні послуги, що надає ПЄІ для населення: 
                           
    •  друковані та електронні джерела з питань євроінтеграції;
    •  інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи;
    •  надання інформації по телефону та електронною поштою.

Основні заходи, що проводить ПЄІ:   

     •  формування та актуалізація ресурсної бази Пункту; 
     •  підготовка та розповсюдження інформаційних матеріалів з питань європейської інтеграції; 
     •  консультування відвідувачів ПЄІ;
     •  організація та здійснення заходів, спрямованих на привернення уваги громадськості регіону до інформаційного пункту ("круглі столи” з питань європейської інтеграції, екскурсії, конкурси та інші заходи для молоді).

До уваги користувачів ПЄІ представлені постійно діючі виставки літератури: «Україна – ЄС», «Україна – НАТО», «Україна – СОТ». ПЄІ інформує населення проєвропейську та євроатлантичну інтеграцію України за допомогою папок-накопичувачів на теми «Європейська інтеграція: крок за кроком», «Україна і НАТО» 


      Заходами ПЄІ наголошує, що українці – європейська нація з багатовіковою культурою. Ми розкриваємо багатство та неповторність нашої культури, самобутність, з одного боку, а з іншого – підкреслюємо тісний історичний взаємозв’язок національної культури з культурами інших європейських країн та загальноєвропейськими культурними традиціями.  

      Консультант Пункту надасть інформацію про політичні зміни, що відбуваються в країні у зв'язку із прийняттям курсу на європейську інтеграцію, основні цілі та принципи ЄС, та ті перетворення, що відбудуться в Україні, після прийняття всіх європейських норм та стандартів