ПДГ (пункт доступу громадян) до офіційної інформації
 

Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках гранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.
      Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес. 
      Проект Програми сприяння Парламенту ІІ "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією. 
      Станом на
  05 жовтня 2015 р. Пункти Доступу Громадян (ПДГ) успішно діють у 986 бібліотеках, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України.
      У вересні 2011 року Віньковецька центральна районна бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі пунктів доступу громадян (Мережа ПДГ) до інформації органів державної влади.
     Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації – це інформаційний Центр, де відвідувачі мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.


      Користувачі ПДГ можуть: 
         Здійснювати пошук правової інформації в мережі Інтернет самостійно; 
         Отримати допомогу бібліотекаря-консультанта у пошуку правової інформації;
         Здійснювати роботу з довідково-правовими системами на офіційних сайтах; 
         Зберігати інформацію на електронні носії; 
         Отримати консультацію юриста.

      Консультанти ПДГ: 
         
допоможуть в формуванні навиків роботи з мережевими ресурсами державних та місцевих органів влади та управління
       забезпечать доступ до сайтів органів місцевого самоврядування, виконавчої, законодавчої та судової гілок влади

 
Пропонуємо Вашій увазі:

Відео за проектом «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування»

Вісник Проекту USAID АгроІнвест за січень 2015 року  AgroInvest_Newsletter_January_2015

Ініціативи Президента України Петра Порошенка (огляд матеріалів ЗМІ за 1 – 30 січня 2015 р.)

 
Фонд Президентів України Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського продовжує проект з моніторингу розвитку електронного урядування в Україні та висвітлення зарубіжного досвіду.
"Ініціативи Президента України Петра Порошенка (огляд матеріалів ЗМІ за 1 – 30 січня 2015 р.)”. Посилання на цей документ на порталі Центру досліджень соціальних комунікацій тут.

Ознайомитись з наповненням Розділу «Бібліотека» проекту USAID «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна»

Закон України "Про доступ до публічної інформації"  

Увага! Нове видання: «Науково-практичний коментар «Закон України "Про доступ до публічної інформації”»

Міністерство юстиції України за сприяння ПСП II підготувало відеоматеріал про особливості антикорупційної експертизи нормативно-правових актів. Дивіться цей матеріал на сайті ПСП II 

Звертаємо Вашу увагу, що на сайті Верховної Ради України існує розділ«ЗАПИТИ на ІНФОРМАЦІЮ»  

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України – оновлено ! Пропонуємо звернути увагу на розділи: "Звернення громадян"та"Форма та порядок подання запиту".

Блог Української бібліотечної асоціації (УБА)  «Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек» покликаний сприяти фахівцям книгозбірень у вдосконаленні доступу громадян до інформації органів державної влади. Його започатковано в рамках проекту "Створення мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації” за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ. Сподіваємося, що цей блог зацікавить і призведе до консолідації бібліотечних фахівців навколо вирішення практичних і теоретичних проблем організації доступу громадян до документів органів державної влади в бібліотеках України.

Урядовий сайт для юних громадян   

 

 

 

>